Port Lotniczy Lublin na forum World Routes 2017. Czy będą nowe połączenia z Lublina?

port lotniczy lublin lotnisko
Zdjęcie ilustracyjne

Władze Portu Lotniczego Lublin uczestniczą w międzynarodowym forum World Routes 2017 – najważniejsze, doroczne spotkanie branży lotniczej w zakresie siatek połączeń i rozwoju tras. Czy jest szansa na nowe połączenia z lubelskiego lotniska?

 

Wydarzenie jest niepowtarzalną możliwością do prowadzenia negocjacji z przedstawicielami branży lotniczej, co ma również duży wpływ na planowanie i rozwój siatki połączeń.

 

W tegorocznym, trzydniowym forum World Routes w Barcelonie weźmie udział ponad 3000 delegatów, reprezentujących 300 linii lotniczych, 700 lotnisk, 130 organizacji turystycznych ze 110 krajów. Pojawiła się również delegacja z Portu Lotniczego Lublin, która na specjalnym stoisku prezentuje swoje możliwości i ofertę.

 

– Port Lotniczy Lublin konsekwentnie podejmuje starania zmierzające do poszerzenia siatki połączeń. Temu przede wszystkim służą spotkania w ramach targów branży lotniczej. Przewoźnicy znają potencjał regionu, my ze swej strony uzupełniamy tę wiedzę, m.in. przeprowadzając ankiety wśród osób korzystających z lotniska – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

 

Jednak nie zdradza on szczegółów o jakie połączenia chodzi. – Decyzję dotyczącą uruchomienia każdej trasy oraz zmian w istniejących podejmuje autonomicznie przewoźnik – linia lotnicza i to on jest nadawcą wszystkich komunikatów – dodaje Jankowski.

 

Wśród zainteresowań Portu są takie połączenia jak: Bonn-Kolonia, Dortmund, Dusseldorf, Edynburg, Gdańsk, Manchester, Rzym-Fiumicino, Paryż Charles de Gaulle czy Wrocław.

 

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.