Poranna policyjna obława za kierowcą BMW. 21-latek nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przez kilka ulic

21-latek uciekał BMW przed policją
21-latek uciekał BMW przed policją | fot. KMP Lublin

Patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać do kontroli kierowcę BMW, który znacznie przekroczył prędkość. Mężczyzna nie zatrzymał się, zaczął uciekać. Ostatecznie wpadł po pieszym pościgu. Jak się okazało, miał coś na sumieniu.

21-latek próbował uciec policji

Do zdarzenia doszło w czwartek (5.01) kilka minut po godz. 7 na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Policjanci ruchu drogowego prowadząc kontrolę prędkości, zauważyli szybko jadące BMW. Kierowca jednak zlekceważył sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać policji.

„Pościg trwał przez kilka ulic. Kierowca, uciekając, łamał liczne przepisy i stwarzał duże zagrożenie. Ostatecznie porzucił pojazd i próbował ucieczki pieszo. Policjanci jednak szybko go zatrzymali” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, za kierownicą BMW siedział 21-latek. Za mężczyzną wydany został list gończy, celem odbycia kary 2 lat więzienia za przestępstwo. Dodatkowo mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za ucieczkę i niezatrzymania do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia.

Może mu grozić dodatkowe 5 lat więzienia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przez najbliższe 20lat powinien mieć tylko uprawnienia do chłodzenia pieszo…
    I to też warunkowo, tylko w wyznaczonych miejscach.