Popchnął staruszkę i zabrał jej torebkę. Śledził 76-latkę już od wyjścia z banku

starsza kobieta torebka pierścionek na ręce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju na 76-letniej mieszkance Lublina. Mężczyzna wytypował emerytkę pod bankiem w centrum miasta i szedł za nią, aż na osiedle, na który mieszka. Tam przewrócił kobietę i zabrał jej torebkę.

Obserwował staruszkę już od wyjścia z banku

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia w centrum Lublina. Mężczyzna wytypował 76-latkę pod bankiem, z którego właśnie wychodziła. Następnie udał się za nią na ul. Spadochroniarzy i tam w okolicy bloku zaatakował. Emerytka został przewrócona na ziemię i okradziona z torebki.

Jak się okazało, nie było tam zbyt wielu kosztowności. Mężczyzna wyrzucił torebkę w niedalekich zaroślach. Z wnętrza ukradł tylko kilkadziesiąt złotych. Kobieta zgłosiła sprawę na policję, która ustaliła i zatrzymała mężczyznę. To 43-letni mieszkaniec Lublina.

43-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Mężczyzna jest dobrze znany policji. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Śledczy planują wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.