Poniedziałek w regionie upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu

marznący deszcz ślisko plucha deszczowo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Poniedziałek w regionie upłynie pod znakiem intensywnych opadów. Najintensywniejsze opady deszczu będą występować na południu województwa. IMGW wydał ostrzeżenia dla Lubelszczyzny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla południowej części województwa lubelskiego przed intensywnymi opadami deszczu, które będą towarzyszyć mieszkańcom tego regionu do wieczora.

„Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 25 mm do 35 mm” – prognozuje Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Żółte ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dotyczy powiatów: Lublin, lubelski, opolski, kraśnicki, janowski, świdnicki, łęczyński, chełmski, Chełm, krasnostawski, zamojski, Zamość, hrubieszowski, biłgorajski i hrubieszowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.