Ponad tysiąc kontroli trzeźwości w kilka godzin. Wpadło sześciu kierowców

Kontrola trzeźwości kierowców na ul. Lubelskiej w Bychawie
Kontrola trzeźwości kierowców na ul. Lubelskiej w Bychawie | fot. KMP Lublin

Sześciu kierowców straciło poniedziałkowego poranka prawa jazdy. To efekt działań „trzeźwy poranek”. Niechlubny rekordzista w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Akcja „trzeźwy poranek” w Bychawie

„Głównym celem wczorajszych działań w okolicy Bychawy było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie” – wyjaśnia kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin policjanci sprawdzili przeszło 1 000 kierowców. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 6 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Zakrzew. Mężczyzna kierował samochodem marki Daewoo, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Teraz 67-latkowi, podobnie jak pozostałym zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.