Ponad 9,4 mln zł na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lublinie

gotówka pieniądze
Gotówka | fot. Adobe Stock

Miasto Lublin otrzymało ponad 9,4 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na kontynuację działalności warsztatów terapii zajęciowej, z których korzysta 280 osób z niepełnosprawnościami.

Ważna rola Warsztatów Terapii Zajęciowej

Lublin jest domem dla dziewięciu warsztatów terapii zajęciowej, z których obecnie korzysta 280 osób z niepełnosprawnościami. Placówki te odgrywają kluczową rolę w procesie rehabilitacji społecznej i zawodowej, pomagając uczestnikom w zdobywaniu umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Jak podkreśla Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, współpraca miasta z organizacjami prowadzącymi te warsztaty przyczynia się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lublinie

Mieszkańcy Lublina oraz osoby z sąsiednich powiatów mogą korzystać z następujących warsztatów:

  • WTZ prowadzony przez Spółdzielnię Niewidomych im. Modesta Sękowskiego, ul. Głowackiego 35, tel.: 81 442 75 03;
  • WTZ prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, ul. Rogowskiego 5, tel. 81 742 12 93;
  • WTZ prowadzony przez Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, ich Rodzin i Przyjaciół, ul. Gospodarcza 32, tel.: 81 525 30 61;
  • WTZ prowadzony przez Stowarzyszenie „Źródło” Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, ich Rodzin i Przyjaciół, ul. Radzyńska 3, tel.: 81 740 80 77;
  • WTZ prowadzony przez Fundację Aktywator, al. Spółdzielczości Pracy 65, tel.: 81 748 18 66;
  • WTZ prowadzony przez Fundację Teatroterapia Lubelska,  ul. Jastrzębia 3, tel.: 81 745 21 87;
  • WTZ prowadzony przez Lubelskie Towarzystwo Dobroczynności, ul. Konrada Wallenroda 2 A, tel.: 81 442 22 22;
  • WTZ prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo, ul. Doświadczalna 46, tel.: 81 744 53 18;
  • WTZ prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, ul. Głuska 138, tel.: 81 759 92 99.

Finansowanie i rozwój

Miasto Lublin co roku pozyskuje środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na działalność warsztatów terapii zajęciowej. W 2024 roku kwota ta wyniosła ponad 9,4 mln zł. Dodatkowo, w budżecie miasta zarezerwowano 1 mln zł na wsparcie tych placówek. Dzięki dodatkowym środkom z PFRON, w tym roku liczba miejsc w warsztatach zwiększyła się o 10, co pozwala na wsparcie większej liczby osób potrzebujących.

Jakie są Twoje doświadczenia z warsztatami terapii zajęciowej w Lublinie? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.