Ponad 350 osób wzięło udział w ostatnim w tym sezonie biegu City Trail w Lublinie

CT Lublin 11 03 1 e1489304275277

Artur Kern potwierdził, że nie ma na niego mocnych na przełajowej trasie CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim. Zawodnik z Hrubieszowa wygrał w sobotę szósty bieg i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

 

O zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mężczyzn mieli szanse walczyć Artur Kern – najlepszy zawodnik dwóch poprzednich edycji oraz Jarosław Bimkiewicz. Na trasie zabrakło Jarosława, więc swoją szansę wykorzystał Artur.

 

– Cieszy mnie trzecie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ten sezon jest nieco inny w moim wykonaniu. Trenuję bardzo luźno, ciężko to nawet nazwać treningiem. Po prosu biegam. Około cztery razy w tygodniu. Sama jednostka treningowa trwa zaledwie godzinę, bo na więcej nie mam czasu. Niedawno urodziło mi się drugie dziecko, córeczka która w nocy nie zawsze pozwala nam spać. Mimo wszystko staram się podtrzymywać wydolność na pewnym poziomie – podsumował Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000m w hali.

 

Wynik Artura Kerna to 15:55. Drugie miejsce zajął Michał Piróg – 16:20, a trzecie – Łukasz Nestorowicz – 16:25. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Wasilewska – 18:51, drugie Magdalena Kłoda – 19:10, a trzecie – Monika Kosz – 19:19. Sobotnią linię mety przekroczyło 352 osoby.

 

– W tej edycji nie miałam tak lekko, jak w poprzednich sezonach. Podczas pierwszego biegu skręciłam kostkę, potem byłam chora, a na kolejnym biegu, w którym startowałam było -19 stopni. Do końca nie byłam pewna wygranej – dopiero dzisiejszym biegiem potwierdziłam zwycięstwo. Mimo, że to już czwarta wygrana w cyklu, nadal mam frajdę z tych startów, a im więcej trzeba włożyć wysiłku w zawody, tym jest ona większa – podkreśliła po zawodach Joanna Wasilewska, niegdyś specjalizująca się w biegu na 800m, na którym posiada rekord życiowy na poziomie 2:02,02.

 

Nad Zalewem Zemborzyckim nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 65 uczestników.

 

Zakończenie sezonu odbędzie się na uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżniony został Artur Kern. Ceremonia zakończenia odbędzie się 23 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, o godz. 18:30.

 

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.