Do końca czerwca mieszkańcy Lublina chcący korzystać w dalszym ciągu z ulg oferowanych przez Lubelską Kartę Miejską powinni złożyć wniosek o jej przedłużenie.
Wniosek o przedłużenie Lubelskiej Karty Miejskiej
Blisko 27,3 tys. aktywnych znaczników oraz katalog ulg oferowanych przez 58 firm i instytucji – to obecne statystyki Lubelskiej Karty Miejskiej, która funkcjonuje w naszym mieści od blisko dwóch lat. Osoby, które chcą nadal korzystać z miejskiego programu powinny do końca czerwca złożyć wniosek o przedłużenie LKM.
Identyfikatory Lubelskiej Karty Miejskiej, których ważność upłynęła z dniem 31 grudnia 2021 r. automatycznie przedłużono do końca czerwca. W celu dalszego korzystania z programu, należy złożyć wniosek o przedłużenie LKM. Można to zrobić poprzez stronę internetową w portalu pasażera Lubika lub osobiście, składając wniosek w formie pisemnej.
Należy pamiętać, że wniosek o wydanie LKM po raz pierwszy składa się wyłącznie w formie pisemnej w Biurze Obsługi Klienta lub Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie (ul. Nałęczowska 14 i Zielona 5) albo w jednym z pięciu Biur Obsługi Mieszkańców UM Lublin, zlokalizowanych przy ulicach: Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a oraz Wolska 11.
Jakie korzyści daje Lubelska Karta Miejska?
Lubelska Karta Miejska to program lojalnościowy dedykowany mieszkańcom, którzy odprowadzają podatki w Lublinie. Zainteresowani mogą złożyć wniosek o nadanie znacznika w systemie Lubika, gdy ich identyfikatorem jest karta Lubika lub jej odpowiednik – aplikacja mobilna.
Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej uprawnia do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi.
Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód.
Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto.
Do programu są włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.
Lubelska Karta Miejska jest zapisywana w systemie Lubika, jako elektroniczny znacznik w koncie pasażera, na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Jest nadawana bezpłatnie, na czas określony.
Dodaj swój komentarz