Pomóż Mateuszowi dotrzeć na zajęcia. Wada wzroku nie pozwala mu normalnie funkcjonować

mpk lublin biuro rzeczy znalezionych ztm
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mateusz jest osobą niedowidzącą, przez co nie może normalnie funkcjonować w życiu codzienny. Poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą mu dotrzeć na zajęcia z gotowania i tenisa stołowego.

Mateusz jest mieszkańcem naszego miasta. Od urodzenia ma wadę wzroku, wynikającą z uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niedowidzenie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu m.in. w dotarciu na zajęcia z gotowania i tenisa stołowego dla niedowidzących.

– Poszukuję osoby lub osób, które pomogłyby mi dwa razy w tygodniu dotrzeć na kurs gotowania i zajęcia tenisa stołowego w Polskim Związku Niewidomych przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Niestety, nie jestem w stanie wynagrodzić komuś takiej pomocy, dlatego poszukuje kogoś w ramach wolontariatu – mówi w rozmowie z naszą redakcją czytelnik Mateusz.

Zajęcia z gotowania odbywają się w każdy wtorek w godz. 15-17, a zajęcia sportowe z tenisa stołowego w środę od godz. 9 do 13, lecz bezpośrednio po tych zajęciach Mateusz rozpoczyna kurs z obsługi komputera, który trwa do godz. 18.

Osoba, która podjęłaby się pomocy będzie musiała przyjść po Mateusza do jego mieszkania zlokalizowanego na Kalinowszczyźnie. Następnie wraz z Mateuszem będzie musiała pójść na przystanek MPK i tam przy pomocy komunikacji miejskiej dotrzeć pod wskazany adres (al. Piłsudskiego 17).

Taka osoba nie ponosi kosztów związanych z podróżami autobusami i trolejbusami, ponieważ jest opiekunem Mateusza, a ten posiada odpowiednie zaświadczenie. Zajęcia komputerowe trwają ok. 2 godziny, więc ten czas wolontariusz ma wolny. Po zakończonych zajęciach Mateuszowi trzeba pomóc bezpiecznie dotrzeć do mieszkania.

– Podczas wcześniejszych poszukiwań, jakiś chłopak narobił mi problemu. Skomentował mój post mówiąc, że szukam młodych dziewczyn do obmacywania. Zaś kolejne osoby oczekiwały wynagrodzenia, a mnie na to nie stać. Mam nadzieję, że tym razem znajdzie się jakaś dobra osoba, która bezinteresownie mi pomoże – dodaje.

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 511 528 595. Mateusz osobiście udzieli szczegółów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.