Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Lublinie? [WIZUALIZACJA]

29101461 1804776452906330 2396975996122169344 n
Projekt pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich | fot. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Lublinie

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich miałby stanąć na placu Lecha Kaczyńskiego, obok Centrum Kultury w Lublinie. Jest to pomysł i projekt radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich w centrum Lublina chcą radni Prawa i Sprawiedliwości. Pomnik miałby stanąć na pl. Lecha Kaczyńskiego przy budynku Centrum Kultury. Instalacja miałaby być wykonana z kamienia, marmuru, granitu i brązu, a jej wymiary to 8 m średnicy i ponad 2 m wysokości.

Zaproponowana forma pomnika: para prezydencka, siedząca w objęciu na kamiennej ławie w kształcie konturu Polski, zawiera szereg symboli, odnoszących się zarówno do wątków narodowych, solidarnościowych na pomorzu, jak też pełnej miłości i szacunku relacji łączącej małżonków. Czerwony obrys konturu Polski przywodzi na myśl ofiarę krwi jaką złożyli zarówno ŚP. Lech i Maria Kaczyńscy jak też wiele innych osób, w służbie naszej Ojczyźnie – piszą pomysłodawcy.

Budowa pomnika miałaby być sfinansowana ze zbiórki publicznej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zbiorowy pisuar całodobowo, nieodpłatnie i ogólnie dostępny dla wszystkich ? Jestem za….