Pomimo zakazu spotkali się przy ognisku. Strażacy ugasili ogień, a zamiast kiełbasek były mandaty

ognisko ogień
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mandaty po 500 zł – to kara dla czworga młodych ludzi, którzy mimo zakazu zgromadzeń spotkali się przy ognisku. Na miejscu musieli interweniować strażacy, którzy ugasili ogień.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie jednej ze szkół w Chełmie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od postronnej osoby, że przed szkołą płonie ognisko, przy którym stoi grupa 4 osób. Wezwani na miejsce strażacy ugasili ogień.

Podjęta przez policjantów interwencja, związana z grupowaniem się osób, zakończyła się dla nich ukaraniem mandatami. Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscu publicznym podlega karze grzywny do 500 zł.

Zakaz wychodzenia z domów

Opublikowane we wtorek zmienione rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii zakazuje od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się.

Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, np. niezbędnych zakupy, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa.

Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zakaz wychodzenia z domów. Rząd wyjaśnia, co wolno w związku z nowymi obostrzeniami – PYTANIA i ODPOWIEDZI

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.