Polregio odwołuje połączenia. Problemy także w woj. lubelskim. Kolejarze domagają się podwyżek

Pociąg na peronie dworca PKP Lublin Główny
Pociąg na peronie dworca PKP Lublin Główny | fot. Dominik Wąsik

W czwartek w województwie lubelskim zostały odwołane 4 połączenia kolejowe obsługiwane przez spółkę Polregio. Powodem trwających od kilku dni utrudnień jest brak kadry do obsługi pociągów, gdyż część pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich. Kolejarze domagają się podwyżek.

Odwołane pociągi Polregio w woj. lubelskim 28.04.2022

„Polregio S.A. Lubelski Zakład w Lublinie uprzejmie informuje, że w związku z zakłóceniem procesu przewozowego w spółce Polregio, za niektóre pociągi REGIO w całej relacji została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Uprzejmie prosimy o monitorowanie sytuacji przed każdą podróżą” – informuje Polregio na swojej stronie internetowej.

Oto lista odwołanych pociągów w województwie lubelskim w dn. 28 kwietnia:

Numer pociągu / relacja / godzina odjazdu

22901 / Lublin Główny – Lubartów Słowackiego / 05:26

22923 / Lubartów Słowackiego – Lublin Główny / 06:27

22905 / Lublin Główny / Parczew Kolejowa / 13:39

22927 / Parczew Kolejowa – Lublin Główny / 15:08

Zastępcza komunikacja autobusowa na dzień 27 kwietnia 2022 r. będzie wprowadzona za pociągi:

22921 / Parczew Kolejowa – Lublin Główny / 05:04

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio poinformował, że 16 maja we wszystkich zakładach spółki, poza centralą, zostanie przeprowadzony strajk generalny. Kolejarze domagają się podwyżek. Związki zawodowe w spółce chcą podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 r.

Zarząd Polregio poinformował, że podwyżka w oczekiwanej przez związki zawodowe wysokości to roczny koszt ok. 124 mln zł. W jego opinii oznaczałoby to stratę finansową dla spółki i utratę rentowności.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 27 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.