Położą nowy asfalt na ul. Krochmalnej. Kierowców czekają dwa dni utrudnień

Widok na dworzec metropolitalny z ul. Krochmalnej
Widok na dworzec metropolitalny z ul. Krochmalnej | fot. Dominik Wąsik

W środę i czwartek wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ul. Krochmalnej. Prace drogowe polegające na ułożeniu warstwy ścieralnej nawierzchni obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców.

Utrudnienia na ul. Krochmalnej

W środę i czwartek (25-26.5), w rejonie ul. Krochmalnej w Lublinie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia wystąpią w godzinach 18.00-22.00. W tym czasie, drogowcy położą warstwę ścieralną na ul. Krochmalnej oraz na skrzyżowaniu ul. Cukrowniczej z ul. Krochmalną.

Na czas robót nawierzchniowych, na ul. Krochmalnej (od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców) i na skrzyżowaniu ulic Krochmalna i Cukrownicza ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Planowane prace drogowe to kolejny element rozbudowy ul. Krochmalnej oraz rozbudowy wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. To jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z budową dworca metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic.

Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano również całość nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw. Ponadto drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne (do wiążącej) na drogach manewrowych.

Prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Pozostał do zakończenia montaż transformatorów i serwerów. Gazownia wykonała przyłącze gazowe do budynku, a zakład energetyczny ma do końca miesiąca wykonać przyłącze energetyczne, które pozwoli na sprawdzenie prawidłowej pracy wszystkich urządzeń.

Sfinalizowano także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.