Polowania zbiorowe tylko za zgodą lekarza weterynarii. Jest rozporządzenie wojewody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na terenie województwa lubelskiego został wprowadzony zakaz zbiorowych polowań na zwierzęta łowne. Można je organizować wyłącznie za zgodą powiatowych lekarzy weterynarii.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał rozporządzenie w sprawie organizacji polowań zbiorowych na zwierzęta łowne w związku z afrykańskim pomorem świń u dzików. Wprowadza ono zakaz zbiorowych polowań na zwierzęta łowne, bez zgody powiatowego lekarza weterynarii.

Zakazuje się polowań zbiorowych na zwierzęta łowne bez zgody powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na położenie obwodu łowieckiego” – czytamy w rozporządzeniu wojewody lubelskiego.

Decyzję wojewody zakazującą polowań bez wymaganej zgody mają wykonać zarządy okręgowe Polskiego Związku Łowieckiego oraz powiatowi lekarze weterynarii.

Przeczytaj także: Nawet rok więzienia za wejście do lasu w czasie polowania. Sejm przyjął „Lex Ardanowski”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.