Polował na koziołka, postrzelił znajomego w nogę

Dwaj mężczyźni postanowili zapolować na koziołka, który zabłąkał się w jednym z sadów. Jednak nie skończyło się to dobrze dla jednego z nich – został postrzelony w nogę.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do szpitala w Opolu Lubelskim zgłosił się 29-letni mieszkaniec gminy Wilków, który twierdził, że został postrzelony na terenie jednego z sadów przez nieznanego sprawcę. Pracownik szpitala zgłosił ten fakt na policję.

 

W trakcie czynności opolscy kryminalni ustalili, że postrzelenia 29–latka mógł dokonać mieszkaniec gminy Łaziska. Funkcjonariusze udali się do domu mężczyzny i w trakcie przeszukania pomieszczeń odnaleźli naboje do broni myśliwskiej, sieci rybackie oraz parostki zwierząt leśnych. Policjanci zatrzymali 38–latka oraz 68–latka.

 

– Początkowo zaprzeczali jakoby posiadali broń palną czy mieli udział w postrzeleniu 29–latka, jednakże już na drugi dzień po zatrzymaniu zaczęli przypominać sobie istotne okoliczności zdarzenia – mówi asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej komendy.

 

Mężczyźni zdradzili kryjówkę, w której była schowana broń, a dodatkowo 38-latek przyznał, że to on przez przypadek postrzelił 29-latka. Policjanci odnaleźli ukryte w polu ziemniaczanym 2 bronie typu dubeltówka oraz ukrytą w sadzie broń należące do 68-latka.

 

Według relacji do zdarzenia doszło kiedy obydwaj mężczyźni umówili się by ustrzelić z dubeltówki zabłąkanego w sadzie koziołka. W pewnej chwili, kiedy 38–latek oddał strzał, spłoszone zwierzę uciekło, ale przez przypadek kompan został postrzelony śrutem.

 

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

fot. policja

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.