Półnagi ojciec biegał po ulicach Lublina. W mieszkaniu zostawił dwójkę dzieci bez opieki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Banaszek

Dozór policyjny zastosował prokurator wobec 25-latka z Lublina, który w noc wigilijną zostawił dzieci bez opieki w mieszkaniu. Został zatrzymany przez policjantów, gdy półnagi, po narkotykach biegał po okolicy.

Ojciec półnagi biegał po ulicach Lublina

Do zdarzenia doszło w Wigilię około godz. 23 w centrum Lublina. Policjanci otrzymali zgłoszenie o półnagim mężczyźnie, który biegał po ulicach w centrum miasta. Na miejsce skierowano patrole, które szybko namierzyły i zatrzymały mężczyznę. Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny. Z uwagi na podejrzenia zażycia narkotyków trafił do szpitala.

Niedługo po północy funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem interwencję zainicjował sąsiad, który podejrzewał, że w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskie Przedmieście przebywa bez opieki dwoje małych dzieci. Na miejscu policjanci zastali śpiące rodzeństwo w wieku 4 i 5 lat.

„Jak się okazało, to właśnie ich ojca mundurowi odwieźli do szpitala. Dzieci nie wskazywały oznak zaniedbania, jednak z uwagi na brak możliwości zapewnienia im opieki ze strony najbliższych, trafiły pod nadzór medyków” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci powiadomili sąd rodzinny, który zdecyduje o ich dalszym losie. 25-letni ojciec usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Decyzją prokuratora trafił pod dozór policji. Może mu grozić do 3 lat więzienia.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dziwny zbieg okoliczności, że sąsiad wiedział o śpiących dzieciach.Może ktoś mu dorzucił narkotyków do czegoś i upozorował patologie ojca aby pozbawić możlwości opieki nad dziećmi