Polish Vodka Tour w Lublinie. Zapisz się i weź udział w degustacjach

Polish Vodka Tour 2

W poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne z cyklu Polish Vodka Tour.

 

Celem spotkań Polish Vodka Tour jest edukacja związana z tradycjami, a także z kulturą spożywania Polskiej Wódki. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak dobierać odpowiednie potrawy do poszczególnych rodzajów wódek, dlaczego zestawienia pewnych składników i aromatów tworzą najbardziej udane kompozycje smakowe, czym wyróżniają się Polskie Wódki na tle innych na świecie, jak rozpoznać, czy wódka powstała z ziemniaków, żyta, czy z pszenicy? W jakiej temperaturze ją podawać, by wydobyć najlepsze walory smakowe.

 

Tegoroczną edycję poprowadzą mistrzowie smakowych niuansów – ambasador polskich wódek, Maciej Starosolski oraz znany polsko-francuski kucharz, Pascal Brodnicki. Eksperci zabiorą uczestników w podróż po smakach i aromatach, by odkryć przed nimi tajniki serwowania i degustacji Polskiej Wódki, a także ciekawostki wielowiekowej historii narodowego trunku Polaków.

 

– Polska Wódka uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Za granicą jest ceniona i uznawana za szlachetny trunek o doskonałej jakości, który kryje w sobie całą gamę smaków. Polacy wciąż mało o nim wiedzą, choć od setek lat towarzyszy kolejnym pokoleniom przy najważniejszych okazjach i uroczystościach. Dlatego, podobnie jak inne nacje, warto bez kompleksów i z dumą zgłębiać wiedzę na temat naszego narodowego trunku, by nauczyć się go degustować i umiejętnie serwować swoim gościom – mówi Maciej Starosolski.

 

Spotkania adresowane wyłącznie do osób pełnoletnich są okazją, by poznać ciekawostki związane z wielowiekową historią Polskiej Wódki, zgłębić tajniki jej produkcji i posmakować niebanalnych zestawień różnych rodzajów tego trunku z odpowiednio dobranymi potrawami.

 

Spotkanie odbędzie się 15 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W spotkaniu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które zgłoszą się za pośrednictwem strony www.polishvodkatour.pl, decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona: 200.

Polish Vodka Tour 1

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.