W poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne z cyklu Polish Vodka Tour.
Celem spotkań Polish Vodka Tour jest edukacja związana z tradycjami, a także z kulturą spożywania Polskiej Wódki. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak dobierać odpowiednie potrawy do poszczególnych rodzajów wódek, dlaczego zestawienia pewnych składników i aromatów tworzą najbardziej udane kompozycje smakowe, czym wyróżniają się Polskie Wódki na tle innych na świecie, jak rozpoznać, czy wódka powstała z ziemniaków, żyta, czy z pszenicy? W jakiej temperaturze ją podawać, by wydobyć najlepsze walory smakowe.
Tegoroczną edycję poprowadzą mistrzowie smakowych niuansów – ambasador polskich wódek, Maciej Starosolski oraz znany polsko-francuski kucharz, Pascal Brodnicki. Eksperci zabiorą uczestników w podróż po smakach i aromatach, by odkryć przed nimi tajniki serwowania i degustacji Polskiej Wódki, a także ciekawostki wielowiekowej historii narodowego trunku Polaków.
– Polska Wódka uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Za granicą jest ceniona i uznawana za szlachetny trunek o doskonałej jakości, który kryje w sobie całą gamę smaków. Polacy wciąż mało o nim wiedzą, choć od setek lat towarzyszy kolejnym pokoleniom przy najważniejszych okazjach i uroczystościach. Dlatego, podobnie jak inne nacje, warto bez kompleksów i z dumą zgłębiać wiedzę na temat naszego narodowego trunku, by nauczyć się go degustować i umiejętnie serwować swoim gościom – mówi Maciej Starosolski.
Spotkania adresowane wyłącznie do osób pełnoletnich są okazją, by poznać ciekawostki związane z wielowiekową historią Polskiej Wódki, zgłębić tajniki jej produkcji i posmakować niebanalnych zestawień różnych rodzajów tego trunku z odpowiednio dobranymi potrawami.
Spotkanie odbędzie się 15 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W spotkaniu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które zgłoszą się za pośrednictwem strony www.polishvodkatour.pl, decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona: 200.
Dodaj swój komentarz