Policyjny pościg zakończył w polu kukurydzy [zdjęcia]

pościg zakończony w polu kukurydzy
Fot. KPP Chełm - pościg za pijanym kierowcą

Chełmscy policjanci zatrzymali po pościgu kierującego Fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami, kierowca wjechał na pole z uprawą kukurydzy, gdzie w pewnym momencie utknął. Po drodze popełniał kolejne wykroczenia. Jak się okazało, to 46-letek posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy.

Brawurowa ucieczka przed kontrolą trzeźwości

ford utknął w polu kukurydzy
Fot. KPP Chełm – pościg za kierowcą forda

Wczoraj po południu patrol ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w miejscowości Janów na drodze krajowej numer 12. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego Fordem, który nie korzystał z wymaganych przepisami świateł i przekroczył dozwoloną prędkość. Dali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą mężczyzna początkowo zwolnił i zjechał na pobocze, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać.

Pościg za fordem zakończony lądowaniem w polu

Mundurowi ruszyli za nim w pościg przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Uciekając przed policyjnym patrolem popełniał kolejne wykroczenia. Po kilku kilometrach wjechał w boczną drogę, a następnie na pole kukurydzy. Pomimo trudności przemieszczał się dalej po polu. Funkcjonariusze zablokowali mu możliwości wyjazdu i ruszyli pieszo w jego kierunku.

kpp chełm kierowca forda w kukurydzy
Fot. KPP Chełm – pościg za kierowcą zakończony w polu

Kierującemu fordem grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna teraz odpowie za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych i polecenia zatrzymania pojazdu oraz za popełnione wykroczenia drogowe. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To 46-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy. Powodem ucieczki był zakaz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.