Policyjny pościg ulicami Lublina. 30-latek uciekał kradzionym audi, skasował dwa sygnalizatory

Kierowca audi skasował sygnalizator na ul. Nadbystrzyckiej
Kierowca audi skasował sygnalizator na ul. Nadbystrzyckiej | fot. czytelnik Dariusz

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim w pościg ulicami Lublina. Uciekając, skasował dwa sygnalizatory i znak drogowy. Okazało się, że samochód, którym uciekał sprawca, został skradziony w weekend.

Szczegóły dzisiejszego pościgu ulicami Lublina

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (5.12) około godz. 9.30. Jak przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie nadkom. Kamil Gołębiowski, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zwrócili uwagę na zaparkowane przy ul. Rusałki audi a4, które w weekend zostało skradzione w okolicach Lublina.

Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu. Gdy podjechali pod pojazd, kierowca audi ruszył z miejsca i zignorował wydawane mu polecenia do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami Lublina. Kierowca, wyjeżdżając z ul. Dolnej Panny Marii w al. Piłsudskiego, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej, po czym kontynuował ucieczkę.

Na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, Głębokiej i Nadbystrzyckiej stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na chodnik i uderzył w sygnalizator dla pieszych. Ze względu na poważnie uszkodzony pojazd, postanowił podjąć się ucieczki pieszej, lecz po chwili został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców.

Policjanci przewieźli 30-latka na komendę, gdzie prowadzone są z nim czynności wyjaśniające. Na miejscu zdarzenia pracowali mundurowi. W trakcie prowadzonych czynności nie było możliwości wjazdu w ul. Nadbystrzycką. Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Muzycznej, Narutowicza, Głębokiej i Nadbystrzyckiej jest wyłączona. Policja kieruje ruchem.

Kierowca audi skasował sygnalizator na ul. Nadbystrzyckiej
Kierowca audi skasował sygnalizator na ul. Nadbystrzyckiej | fot. czytelnik Dariusz
Pościg ulicami Lublina za kierowcą audi
Pościg ulicami Lublina za kierowcą audi | fot. czytelnik Dariusz
Pościg ulicami Lublina za kierowcą audi
Pościg ulicami Lublina za kierowcą audi | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakim trzeba być idiota żeby ukraść w weekend samochód a w poniedziałek nim jeździć po ulicy …

  2. jakim trzeba byc debilem by kraść starą audi a4 …tragedia, ale przeciez to polacy xD