Policyjna grupa „Speed” działa już od roku. Ponad 42 tysiące mandatów i blisko 1500 zatrzymanych praw jazdy

bmw policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Grupa „Speed” została powołana i działa na drogach województwa lubelskiego od 19 lipca 2019 roku. Oprócz udzielania uczestnikom ruchu niezbędnej pomocy, policjanci reagują na najbardziej rażące naruszenia przepisów zagrażające innym kierowcom.

Najlepsi policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego z całego województwa lubelskiego wchodzą w skład zespołu „Speed”, którego zadaniem jest przede wszystkim przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. To, jak bardzo jest potrzebna, pokazują dane statystyczne z okresu od 19 lipca 2019 do 18 lipca 2020.

W tym okresie grupa skontrolowała blisko 40 tys. pojazdów. Ujawniono ponad 42 tys. wykroczeń, z czego zdecydowana większość, bo ponad 30 tys. to wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości. Policjanci zatrzymali ponad 1450 praw jazdy oraz ujawnili przy wykroczeniach także 121 przestępstw. Główne z nich to jazda w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazda pomimo cofniętych uprawnień.

W skład grupy „Speed” wchodzą nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, bowiem istotnym założeniem pracy zespołu „Speed” jest monitoring umieszczanych w Internecie nagrań, obrazujących niebezpieczne zachowania kierowców.

„Mundurowi w ramach służby kontrolują w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Mają do dyspozycji radiowozy oznakowane z laserowymi miernikami prędkości oraz nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory” – mówi podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.