Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

68 98410 e1718097055406
Radiowóz policyjny | fot. Policja

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Audi, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 48-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bohaterski czyn po służbie

Wczoraj, po godzinie 18.00, sierżant Przemysław Gąguła z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, podczas swojego wolnego czasu, udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy Audi w miejscowości Wola Rudzka.

Przebieg zdarzenia

  • Policjant jechał za kierowcą Audi, który miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.
  • Gdy pojazd skręcił pod jedną z posesji, funkcjonariusz podbiegł do samochodu i wyczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu.
  • Sierżant Gąguła zabezpieczył kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę 48-latkowi.
pijany kierowca piwo kierowca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ustalenia policji

  • Badanie wykazało, że kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
  • 48-latek miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policja apeluje:

„Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policji może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.”

Jakie są Wasze doświadczenia z reagowaniem na pijanych kierowców? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z nietrzeźwymi kierowcami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.