Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Prowadzący BMW miał 2 promile alkoholu we krwi

Kontrola drogowa Policji
WOJEWÓDZKIE DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Policjant z I Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 52-letni mężczyzna, prowadzący BMW, miał prawie 2 promile alkoholu we krwi i prowadził samochód bez wymaganych uprawnień. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zabrał pijanemu kluczyki i wezwał wsparcie

Policjant z I Komisariatu Policji w Lublinie, asp. Andrzej Czerniak, powiadomił dyżurnego opolskiej komendy o sytuacji, w której udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy BMW w miejscowości Wrzelowiec.

Policja przybyła na miejsce zbadała delikwenta alkomatem

Po otrzymaniu zgłoszenia, patrol policji udał się na miejsce i potwierdził, przekazaną wersję wydarzeń. Mundurowy po służbie będąc na stacji paliw, zauważył mężczyznę trzymającego kluczyki od BMW. Tenże mężczyzna wykazywał trudności z utrzymaniem równowagi, a policjant wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. W obliczu podejrzenia nietrzeźwości, zabezpieczył kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę, pijanemu kierowcy.

kajdanki na rękach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Blisko 2 promile alkoholu i chciał prowadzić auto

Badanie stanu trzeźwości 52-letniego mężczyzny wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. System monitoringu zarejestrował jego przyjazd na stację paliw w takim stanie, jak w chwili badania alkomatem. Dodatkowo, po weryfikacji w policyjnych bazach danych, stwierdzono, że nie posiada prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Piłeś, nie jedź. Szanuj życie swoje i innych. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.