Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości

Surowy mandat za prędkość
Mandat za prędkość | fot. KPP Krasnystaw

Tylko w miniony weekend policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistka miała na liczniku 121 km/h, za co otrzymała mandat w wysokości 5000 złotych. Apelujemy o bezpieczną jazdę!

Rekordowe przekroczenia prędkości

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Krasnymstawie zatrzymali w miniony weekend 5 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistką okazała się 50-latka, która w miejscowości Bończa jechała samochodem Porsche z prędkością 121 km/h. Za to wykroczenie otrzymała mandat w wysokości 5000 złotych, gdyż było to kolejne takie wykroczenie w ciągu ostatniego roku.

Dotkliwy mandat dla 18-letniego kierowcy
Mandat dla młodego kierowcy. Przekreślił jego Prawo Jazdy

Kolejne przypadki

  • Kierujący BMW, 39-latek, jechał przez miejscowość Kukawka z prędkością 118 km/h, co skutkowało mandatem w wysokości 2500 złotych.
  • Pozostali kierowcy, również przekraczający prędkość o ponad 50 km/h, zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Starszy sierżant Anna Chuszcza apeluje do kierowców o rozsądną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych. „Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych” – podkreśla Chuszcza.

Jakie są Wasze opinie na temat zaostrzenia kar za przekroczenie prędkości? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.