Policjanci zabezpieczyli blisko 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa wynosi rzędu blisko 245 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

Wczoraj około godziny 23.30 policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem omegą. Na dźwięk policyjnych sygnałów kierujący oplem wyraźnie przyspieszył, próbując uciec. Przy ulicy Ćwiklińskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata. Dalej mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Był  nim 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili policjanci, tablice umieszczone w oplu pochodzą z innego samochodu.  Jednak, to  nie był jedyny powód ucieczki 39-latka, bowiem podczas przeszukania samochodu, okazało się, że w środku znajduje się duża ilość papierosów bez akcyzy. Kontrabanda liczyła blisko 16 tysięcy paczek.

Mężczyzna trafił na komisariat IV Policji w Lublinie. Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa to kwota  rzędu blisko 245 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.

68-68302

68-68303

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.