Policjanci wspierani przez Żandarmerię Wojskową kontrolowali kierowców w Lublinie. Wpadło czterech pijanych kierujących

Policjanci z Żandarmerią Wojskową kontrolowali kierowców w Lublinie
Policjanci z Żandarmerią Wojskową kontrolowali kierowców w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci z drogówki wspólnie z Żandarmerią Wojskową przeprowadzili działania „trzeźwość” na ulicach Lublina. W trakcie porannych kontroli przebadanych zostało prawie 1200 kierujących. W efekcie ujawniono 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Policjanci i Żandarmeria Wojskowa sprawdzili trzeźwość kierowców

Działania „trzeźwość” przeprowadzono w poniedziałek, 12 lutego. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie.

Głównym celem działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie kontroli trwających zaledwie kilka godzin mundurowi sprawdzili blisko 1200 kierowców. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 4 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.