Policjanci wracają nad Zalew Zemborzycki. Zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim
Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Wraz z z początkiem okresu wypoczynkowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rozpoczęli służbę nad Zalewem Zemobrzyckim. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku policjanci rozpoczęli służbę w ostatnich dniach kwietnia, a zakończą 30 września. W tym sezonie delegowanych do pełnienia służby jest 7 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

„Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub narusza prawo. Zwracają uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”. Kontrolują wędkarzy pod kątem legalności połowu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.