Policjanci wracają nad Zalew Zemborzycki. Zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim
Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Wraz z z początkiem okresu wypoczynkowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rozpoczęli służbę nad Zalewem Zemobrzyckim. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Wodny posterunek nad Zalewem Zemborzyckim

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku policjanci rozpoczęli służbę w ostatnich dniach kwietnia, a zakończą 30 września. W tym sezonie delegowanych do pełnienia służby jest 7 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

„Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub narusza prawo. Zwracają uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”. Kontrolują wędkarzy pod kątem legalności połowu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.