Policjanci ustalili tożsamość złodzieja, który w 2019 r. włamywał się do mieszkań na terenie Lublina

Włamywacz próbuje włamać się do domu za pomocą łomu
Włamywacz próbuje włamać się do domu za pomocą łomu | fot. shutterstock

Kryminalną zagadkę sprzed dwóch lat rozwiązali policjanci z Lublina, którzy ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do sześciu mieszkań na terenie miasta. Łączne straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Zdradziły go pozostawione ślady

Do serii tych włamań doszło w 2019 roku na terenie Lublina. Sprawca z mieszkań kradł pieniądze, biżuterię oraz wartościowe sprzęty elektroniczne. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady biologiczne. Jak się okazało, był to kluczowy dowód w sprawie. Po dwóch latach od zdarzenia ślady zostały powiązane z 20-letnim mieszkańcem Lublina.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu komendy miejskiej oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu dokonanie 6 kradzieży z włamaniem do mieszkań. Łączne straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Decyzją prokuratora trafił pod dozór policji. Sprawcy może grozić do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.