Policjanci przesiedli na rowery. Zadbają o bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych i miejskich parkach

Policjanci na rowerach
Policjanci na rowerach | fot. KMP Lublin

Od początku maja na ulicach Lublina można spotkać patrole rowerowe. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo i porządek na ścieżkach rowerowych, miejskich parkach i w okolicy Zalewu Zemborzyckiego.

Patrole rowerowe na ulicach Lublina

Na rowery wsiądą policjanci ze specjalnie powołanej na okres letni drużyny rowerowej, w skład której wchodzi 6 funkcjonariuszy. Od tamtego roku policjanci korzystają z nowoczesnych jednośladów wyposażonych w napęd hybrydowy. Patrole rozpoczęły służbę od pierwszych dni maja.

„Patrole rowerowe w wielu przypadkach mają przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz patrolami pieszymi. Na krętych, wąskich osiedlowych uliczkach oraz miejscach trudno dostępnych mundurowi na rowerach mają szansę znacznie szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowych można spotkać na ścieżkach rowerowych, miejskich parkach oraz w okolicy Zalewu Zemborzyckiego. Koncentrują się na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, osobach zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, czy niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Porządek na ścieżkach rowerowych?? Jaja sobie robicie! Przecież policjanci jeżdżą obok siebie blokując przejazd innym, a powinni karać osoby utrudniające jazdę innym! Jeszcze nie widziałem aby jakikolwiek porządek na drogach rowerowych robili. Nie reagują nawet jak mama z wózkiem lezie ruchliwą ścieżka i jeszcze koło niej jakiś berbeć na biegowym pomyka.