Policjanci pożegnali tragicznie zmarłą koleżankę. Policjantka zginęła w wypadku w Łopienniku

W sobotę w Krasnymstawie odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej st. sierż. Magdaleny Dolebskiej. Policjantka zginęła podczas służby.

 

W sobotę, 21 października rodzina oraz koleżanki i koledzy, pożegnali st.sierż. Magdalenę Dolebską. Policjantka zginęła w wypadku drogowym, do którego doszło w minioną środę, 18 października w Łopienniku Nadrzecznym.

 

Podczas, gdy policjanci obsługiwali inne zdarzenie drogowe, w radiowóz wjechał rozpędzony renault. W momencie zdarzenia policjanci znajdowali się w radiowozie. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. W policyjne auto uderzył jeszcze jadący od strony Zamościa opel zafira.

 

Funkcjonariusze, którzy znajdowali się w radiowozie w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala. Mimo reanimacji, 32-latki nie udało się uratować. Jej 37-letni kolega przeżył – powoli wraca do zdrowia.

 

Funkcjonariuszka od pięciu lat służyła w krasnostawskiej komendzie. Była policjantką ruchu drogowego.

 

Czytaj także: Wjechał w radiowóz, zginęła policjantka. Sąd zastosował wobec sprawcy dozór policyjny

 

W uroczystościach pogrzebowych oprócz pogrążonej w bólu i cierpieniu rodzinie uczestniczyli: Pan Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinsp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Paweł Dobrodziej, kadra kierownicza garnizonu lubelskiej policji, koleżanki i koledzy z komendy.

 

– St. sierż. Magdalena Dolebska do końca wypełniała rotę ślubowania policjanta – czytamy w komunikacie na stronie policji.

 

fot. policja
fot. policja
fot. policja
fot. policja
fot. policja


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.