Policjanci podsumowali ostatnią dobę na ulicach Lublina

skrzyżowanie sygnalizacja korek śnieg zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pogorszenie warunków drogowych i w niedostosowanie prędkości oraz stylu jazdy do panującej aury, było główną przyczyną zdarzeń drogowych na ulicach Lublina.

Kilkadziesiąt kolizji i wypadek

W związku z obfitymi opadami śniegu warunki drogowe znacznie się pogorszyły. Pomimo starań ze strony drogowców w wielu miejscach jezdnia jest nadal śliska. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe, co sprawia, że warunki dla kierowców są wyjątkowo trudne.

– Na ulicach Lublina od wczoraj do dzisiejszego poranka odnotowaliśmy 40 kolizji drogowych i jeden wypadek. W większości przypadków przyczyną było niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków panujących na jezdni – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.