Policjanci odzyskali skradzione BMW warte 400 tys. złotych

68 104222

Co najmniej 400 tys. złotych warte jest BMW X6, które w poniedziałek zostało przywłaszczone przez ob. Słowacji, który ten samochód wypożyczył.

 

We wtorek po godzinie 20 z dyżurnym łukowskiej komendy policji skontaktował się właściciel firmy wynajmującej samochody, który poinformował, że na terenie Łukowa może znajdować się samochód marki BMW X6, który nie został mu zwrócony w ustalonym terminie.

 

Pojazd został w poniedziałek wynajęty przez obcokrajowca i tego samego dnia auto miało być zwrócone. Mężczyzna podejrzewał, że samochód może być „wyprowadzony” poza granice kraju.

 

Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia opisywany pojazd zauważyli funkcjonariusze z łukowskiej drogówki. Autem podróżowali dwaj obcokrajowcy. Kierowca okazał dokumenty, z których wynikało, że jest obywatelem Republiki Słowackiej, natomiast pasażerem był mieszkający w Warszawie obywatel Ukrainy.

 

Policjanci podczas kontroli BMW odnaleźli dokumenty z których wynikało, że jednak kierowca też jest obywatelem Ukrainy. Z dokumentów dotyczących wypożyczenia samochodu wynikało, że auto zostało wynajęte przez obywatela Słowacji.

 

Dwaj mężczyźni podróżujący autem zostali zatrzymani, a BMW warte 400 tys. zł zabezpieczone na policyjnym parkingu. Wkrótce zatrzymani usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.