Policjanci na drogach regionu. Prowadzone są kontrole z cyklu „Trzeźwy poranek”

Akcja trzezwosc 1
Kontrola trzeźwości na Lubelskich drogach | fot. policja

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili dzisiaj lokalne działania „Trzeźwy poranek”, mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z ruchu. Kontrole wyrywkowe będą odbywać się w pozostałych regionach województwa. Kierowcy nie znają dnia, ani godziny. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.

Ponad 640 przeprowadzonych badań

Dzisiaj policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, która polegała na badaniu jak największej liczby kierowców pod kątem trzeźwości, aby eliminować z ruchu osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu. Łącznie jednego poranka przebadano 640 osób.

Kontrola trzeźwości woj. lubelskie
Kontrola trzeźwości na Lubelskich drogach | fot. policja

Zdarzyli się kierowcy, u których wykryto alkohol w organizmie. W trakcie jednej z kontroli kierowca Opla był pod wpływem alkoholu. Test przeprowadzony alkometrem wykazał, że 48-letni mieszkaniec powiatu ryckiego miał ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reaguj jeśli widzisz pijane zachowania na drodze

Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub pod wpływem narkotyków, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol czy środki odurzające obniżają  koncentrację, spowalniają  reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pijany kierowca to niebezpieczeństwo

Uczestnicy ruchu drogowego pod wpływem, stanowią odsetek na polskich drogach. Często wielu tragicznych w skutkach wydarzeń z ich udziałem można było uniknąć. Widzisz pijanego, poinformuj policję, staraj się uniemożliwić mu prowadzenie. Ratujesz jego i innych.

Zatrzymane do kontroli auto
Policja łęczyńska kontrola drogowa | fot. policja

Pijany kierowca, a prawo

Kierowcy, pod wpływem i pijani są surowo traktowani przez prawo. Konsekwencje za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu obejmują karę pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 do 15 lat oraz grzywnę w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych, przekazywaną na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci zapowiadają, że to dopiero początek takich kontroli. Bądźmy trzeźwi za kierownicą.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.