Policjanci mieli nosa. W przydomowej szklarni wśród pomidorów i ogórków rosły konopie

68 150221
Konopie indyjskie wśród pomidorów i ogórków w szklarni | fot. KPP Lublin

Z pozoru amatorska szklarnia z warzywami, w rzeczywistości – nielegalna plantacja. Wśród pomidorów i ogórków rosły krzaki konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali „ogrodnika”.

Do zdarzenia doszło we wtorek na jednej z posesji w gminie Wólka pod Lublinem. Ze zgłoszenia, które otrzymali policjanci z komisariatu w Niemcach wynikało, że syn od pewnego czasu go nachodzi w domu, a obecnie wszczął awanturę i jest agresywny.

Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającego, a także wskazanego 40-latka, który był pobudzony. W trakcie prowadzonej interwencji uwagę mundurowych przykuł przydomowy tunel do uprawy roślin.

Kiedy policjanci przyjrzeli się grządkom z bliska, okazało się, że wśród krzaków pomidorów koktajlowych i ogórków rosły sobie dorodne krzaki konopi indyjskich, gdzie większość z nich osiągnęła wysokość od 1,40 m. do 1,60 m.

Jak ustalili policjanci, rośliny te wysadził w tunelu 40-latek. Nielegalna plantacja została zabezpieczona, zaś mężczyzna zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.