Policja: „W sposób priorytetowy będziemy pilnować przestrzegania obostrzeń”

Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji
Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji

Niestety ciągle zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów sanitarnych i tam, gdzie będzie ich lekceważenie, tam policjanci będą wyciągać konsekwencje – zapowiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Policyjne kontrole przestrzegania obostrzeń

W piątek odbyła się konferencja prasowa szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji, komendanta głównego policji oraz głównego inspektora sanitarnego dotycząca przestrzegania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

„W tej niezwykle trudnej sytuacji rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które będą obowiązywać od jutra przez najbliższe dwa tygodnie” – powiedział minister Mariusz Kamiński.

„Jestem przekonany, że najbliższe dni, tygodnie będą kluczowe i decydujące o rozwoju pandemii w naszym kraju. Musimy bezwzględnie przestrzegać obowiązku noszenia maseczek, zasady zachowania dystansu społecznego” – dodał.

Minister ostrzegł, że „działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze”.

ZOBACZ TAKŻE:
Lockdown w Polsce od 27 marca. Nowe obostrzenia na Święta Wielkanocne

„Będzie represja z naszej strony i to zdecydowana”

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk wskazał, że „w procesie walki z pandemią ogromną rolę przez cały czas odgrywa policja”.

„Jednym z absolutnych priorytetów policjantów kierowanych do służby na ulicach polskich miast i wsi jest kontrola przestrzegania wprowadzonych obostrzeń” – powiedział.

Zapowiedział także, że przestrzeganie obostrzeń w najbliższych dniach i tygodniach będą jednym z priorytetów każdej służby, każdego funkcjonariusza polskiej policji.

„Wszyscy policjanci kierowani do służby, jako absolutny priorytet mają za zadanie kontrolowanie przestrzegania obostrzeń. Nie chodzi o nakładanie kar, ale chcemy, aby powodów do tego nie było” – powiedział.

I dodał, że „Policjanci w sposób odpowiedzialny podchodzą do realizacji obowiązków, czego przykładem jest zwiększenie kontroli wobec osób niestosujących się do obowiązku noszenia maseczek. Minionej doby tych kontroli było blisko 9 tys.”

„Większość obywateli stosuje się do obostrzeń, ale napotykamy osoby, które często w sposób lekceważący nie realizują obostrzeń – tam będzie nasza zdecydowana reakcja. Tylko w ten sposób możemy wesprzeć tych, którzy dzisiaj są w tragicznej sytuacji zdrowotnej oraz służby medyczne” – podkreślił.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.