Policja w pierwszym tygodniu października nałożyła ponad 430 mandatów za brak maseczki

Policjanci na służbie w maseczkach
Policjanci na służbie w maseczkach | fot. shutterstock

Za brak maseczki w sklepie czy autobusie można dostać mandat od 20 do 500 zł. Tylko w minionym tygodniu lubelscy policjanci wystawili ponad 430 mandatów za brak maseczki.

Policja sprawdza maseczki

Kontrole były i są nadal

Mimo zniesienia części ograniczeń, związanych z zagrożeniem epidemicznym, obowiązek zakrywania ust i nosa nadal dotyczy obszarów zamkniętych m.in. sklepów, galerii handlowych, kin, szpitali oraz środków komunikacji publicznej. Jednak wiele osób świadomie nie zakłada maseczek.

„Policjanci podczas patrolu na bieżąco reagują i sprawdzają przestrzeganie przepisów. Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi” – przypomina kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Tylko w ciągu pierwszych dni października, lubelscy policjanci nałożyli 434 mandaty karne i sporządzili 31 wniosków do sądu o ukaranie. Niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.