Policja kupi nowe nieoznakowane radiowozy. Wszystkie mają być elektryczne

68 176203 g
Elektryczne radiowozy w Lublinie | fot. KWP w Lublinie

Silnik elektryczny o mocy nie mniejszej niż 135 km, zasięg po mieście minimum 395 km, stonowany kolor lakieru – takie warunki muszą spełniać nowe nieoznakowane radiowozy lubelskiej policji.

W poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ogłosiła przetarg na dostawę trzech nowych nieoznakowanych radiowozów z napędem elektrycznym. Przetarg obejmuje też dostawę ładowarek.

Nie mniej niż 140 kilometrów na godzinę

To nie są samochody kupowane z myślą o pościgach. Jak czytamy w szczegółach rozpisanego przetargu, pojazdy będą wykorzystywany przez policję do „realizacji zadań służbowych”.

Policjanci mają konkretne wymagania. Rok produkcji 2022. Nadwozie – hatchback lub kombi. Wykonawca musi przedstawić propozycję co najmniej trzech ciemnych stonowanych kolorów lakierów (granatowy brązowy, szary, czarny). Długość całkowita – nie mniejsza niż 4,1 metra, a wysokość nie większa niż 1,5 metra.

Prędkość maksymalna zamawianych samochodów nie może być niższa niż 140 kilometrów na godzinę, a moc silnika nie mniejsza niż 135 km. Pojemność baterii musi wystarczyć na przejechanie w mieście minimum 395 kilometrów po mieście. Policjanci wymagają, by bateria w trybie najszybszym naładowania się w 2 godziny do 80%.

Część środków na zakup radiowozów pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, pozostałość ze środków własnych policji. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 15 kwietnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.