Policja i sanepid rozpoczynają kontrole w sklepach. Można dostać nawet 500 zł mandatu!

Policja i sanepid rozpoczynają kontrole w sklepach. Można dostać nawet 500 zł mandatu!
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci i pracownicy sanepidu skontrolują sklepy pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Za brak maseczki grozi 500 złotych mandatu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w związku z epidemią koronawirusa zapowiedział kontrole w sklepach. W radiowej Jedynce przypomniał ponadto, że w kwestii noszenia maseczek „nie ma wymówek”. Nie wszyscy jednak przestrzegają tego nakazu, co zaobserwować można praktycznie podczas każdej wizyty w sklepie.

„W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo” – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w trakcie porannej audycji w radiowej Jedynce.

Dodał: „Nie ma żadnych danych, które by mówiły, że noszona maseczka zmniejsza ilość tlenu, który dochodzi do człowieka. Medyczne przeciwwskazania można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli ktoś czuje dyskomfort nosząc maseczkę, może nosić przyłbicę.”

Więcej informacji wkrótce.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. I TAK JEST ZLE I TAK BO DZIECI NIE NOSZĄ A POWINNY CHULAJNOGAMI ROLKAMI WIEŻDZAJĄ DO SKLEPU I NIKT IM NIE ZWRACA UWAGI BRAK OCHRONY A PRZYDAŁA BY SIĘ W STOKROTKACH LIDLU BIEDRONKACH I INNYCH SKLPEACH

 2. A stan wyjątkowy wprowadzony, że jest obowiązek noszenia maseczek? Gdzieś mogą sobie te mandaty wsadzić, sąd i tak te mandaty odrzuca bo są niezgodne z konstytucją 🙂

 3. Stan epidemii to nie stan nadzwyczajny! Brońcie się artykułami! Maseczki > Konstytucja rozdział II art 31!!!
  Sprzedawca odmawia sprzedaży kodeks wykroczeń art. 135!!!
  Policjant jak i członek sanepidu ma obowiązek się wylegitymować!!! Pozew jednostki policji > max 500 euro, szef 2000 euro (tyle zapłacą jak nie będą przestrzegać wolności) . Sanepid o wiele więcej zapłaci odszkodowania!!! Jest taryfikator międzynarodowy odszkodowań i jest liczony na każdy przypadek z osobna!!!
  Działanie policjanta niezgodne z prawem art 231 kodeksu karnego!!!
  Do tego w samym rozporządzeniu jest luka i mowa w niej że nie musicie mieć przy sobie opinii lekarskiej że macie problemy z oddychaniem, krążenie itd!!!

  Całe to rozporzad, enie ma inny cel > podzielić ludność Polski!!!

 4. Dajcie spokój. Po co takie bzdury pisać?! Mogą sobie te psedomandaty wsadzić gdzieś. Nikt nie misi nosić kagańca: https:// www. rpo. gov. pl/pl/content/rpo-mz-wyjasnia-brak-obowiazku-poswiadczania-braku-maseczki

 5. Szumowski niejest to prawo . Niema, stwnu wyjatkowego ani ustawy
  Lamiesz prawa polaka ktore konstytucja gwarantuje art 31.