Policja dziś aktywnie kontroluje prędkość w regionie. Aktywne patrole potrwają cały dzień

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Dzisiaj na drogach regionu przeprowadzana jest akcja „Prędkość”, w ramach której monitorowana jest prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Policja obecna na drogach zwraca również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wysokie kary za przekroczenie prędkości

Dzisiaj na drogach powiatu puławskiego policja realizuje akcję „Prędkość”. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego i uświadomienia kierowców o konsekwencjach łamania przepisów, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji drogowych. Podnoszona wśród kierowców jest świadomość dotycząca wysokich kar i przewinień, za jakie mogą zostać ukarani.

Policyjna akcja prędkość
Kontrola drogowa prędkości

Prędkość zabija — policjanci bezlitośni wobec piratów

W ramach akcji policjanci skupiają się głównie na eliminowaniu wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, co jest częstą przyczyną wypadków drogowych. Dodatkowo zwracają uwagę na niedozwolone wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Przeprowadzane są kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Kontrola prędkości w regionie
Policyjna akcja prędkość

Pamiętajmy, że głównie najwięcej w kwestii bezpieczeństwa możemy zrobić, my sami. Noga z gazu, wyobraźnia i rozsądek. To my decydujemy jak „ciężką nogę” mamy za kierownicą.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.