Polacy „skaczą” po operatorach telefonii. Rok 2023 największy w kwestii zmiany dotychczasowej sieci

nadajnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kuszeni ciągłymi promocjami, łączonymi pakietami (telefon, internet) ciężko nam się związać, z którymś z operatorów na stałe. Według raportu UKE w IV kwartale 2023 roku przeniesiono ponad 378 tys. numerów w sieciach mobilnych, oraz prawie 83 tys. w sieciach stacjonarnych.

Który operator zyskał, a który stracił klientów – Raport

Jako społeczeństwo, zmieniamy operatorów jak rękawiczki. Kuszeni dobrą promocją, nie przedłużamy obecnych umów, które okazują się być mniej korzystne. W IV kwartale 2023 roku, w sieciach mobilnych przeniesiono łącznie 378,339 numerów, co oznacza wzrost o prawie 2,6 tysiąca numerów w porównaniu z III kwartałem 2023 roku. Trend ten się utrzyma.

Ujemny bilans użytkowników wśród operatorów komórkowych
Zmiany preferencji użytkowników telefonów komórkowych | fot. UKE

Orange i Plus – ujemny bilans użytkowników pod koniec 2023

O złej passie mogą mówić najpopularniejsi operatorzy na rynku telefonii komórkowej. W czwartym kwartale Orange Polska i Polkomtel (PLUS) straciły użytkowników, odpowiednio 13 tys. i 54,5 tys., podczas gdy T-Mobile zyskał 9,3 tys. nowych użytkowników, a P4 (Play) zwiększył liczbę użytkowników kart SIM o 31,8 tys.

Nie inaczej ma się sytuacja do operatorów sieci stacjonarnych. W sieciach stacjonarnych w IV kwartale 2023 roku przeniesionych zostało łącznie 82 605 numerów, o niemal 31 tys. więcej niż w poprzednim kwartale, kiedy liczba ta wyniosła 51 750.

Statystyki operatorów komórkowych
Statystyki Operatorów w Polsce. Fluktuacja użytkowników | fot UKE

Jak wyglądał cały rok 2023 u operatorów

W roku 2023 przeniesiono 1,464,262 numerów w sieciach mobilnych, co oznacza wzrost o ponad 106 tysięcy w stosunku do roku 2022.

Rośnie pozycja T-mobile i Play. Polacy szukają świeżości i zmian, w kwestii sieci komórkowej. Rok 2023, nie był łaskawy dla Plus i Orange. Spośród czterech głównych operatorów komórkowych na rynku, to oni właśnie zanotowali spadki w wyniku przenoszenia numerów. Jednocześnie T-Mobile pozyskało nowych użytkowników, zyskując ponad 32,7 tys., a P4 (operator Play) zwiększył swoją bazę o ponad 124 tys. użytkowników SIM.

W sieciach stacjonarnych w 2022 roku przeniesionych zostało łącznie 331 523  numerów, o ponad 41 tys. więcej niż w poprzednim roku, kiedy liczba ta wyniosła 290 119.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.