Polacy muszą znaleźć sposób na Ukrainę. – Musimy wygrać!

Polska1 e1474622286410

W Ossie trwa zgrupowanie przed meczem z Ukrainą. Będzie to pierwszy pojedynek Biało – Czerwonych w ramach rozgrywek Rugby Trophy Europe. Przed polskimi zawodnikami trudny rywal, lecz zwycięstwo w sobotę wydaje się być w zasięgu kadrowiczów.

Statystyka stoi po stronie naszych wschodnich sąsiadów. Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą w jedenastu spotkaniach. Polscy rugbiści zaledwie raz schodzili z boiska zwycięzcy, aż dziesięciokrotnie triumfowali przeciwnicy. Ostatni raz obie ekipy spotkały się przed rokiem w Lublinie. Wtedy nasi zawodnicy po wyrównanym pojedynku przegrali 17:20. Jednak teraz Biało – Czerwoni napiszą nowy rozdział w historii wzajemnych spotkań.

Podczas trwającego zgrupowania trener Blikkies Groenewald stawia na przygotowanie szybkościowe. W zajęciach z kadrowiczami pomaga mu jego rodak Christian Bujtendach. Jego rolą jest praca nad formacją młyna. Pomimo wieku, doświadczony szkoleniowiec doskonale radził sobie w pokazowych pojedynkach z reprezentantami Polski. Pochodzący z RPA trener młyna chwalił współpracę z zawodnikami, którzy wykazywali się dużym zaangażowaniem. Bujtendach skupiał szczególną uwagę na ustawieniu graczy, oraz pracy nóg. Głównym celem ćwiczeń tej formacji jest zwiększenie szybkości pracy młyna.

Przed polskimi rugbistami mecz z Ukrainą w ramach Rugby Europe Trophy. Nie będzie to jedyny przeciwnik, z którym zmierzą się kadrowicze w ramach tych rozgrywek. W przyszłym roku podopiecznych Blikkiesa Groenewalda czekają spotkania z Holandią, Portugalią, Szwajcarią, oraz Mołdawią. Szczególnie ten ostatni rywal mógł zapaść w pamięć kibicom. Mołdawscy rugbiści w ostatnich latach wysoko plasowali się w tabeli Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy. W latach 2012-2014 Mołdawianie zajęli drugie miejsce za Niemcami, podobnie jak w 2015 roku, natomiast w edycji 2015/2016 ekipa ta uplasowała się na trzeciej pozycji.

W czasie zgrupowania rugbiści pracują nie tylko nad formą sportową. Ważnym elementem podczas zgrupowania jest chwila indywidualnej koncentracji i wyciszenia. Pomaga w tym kadrowiczom kapelan, ks. Tyberiusz Kroplewski, na co dzień związany z gdyńską Arką. W spotkaniu z księdzem uczestniczyli liczną grupą zawodnicy oraz sztab szkoleniowy na czele z trenerem Blikkiesem Groenewaldem i Christianem Bujtendachem. Reprezentanci kraju odmówili wspólnie modlitwę, zaś spotkanie prócz uroczystego, miało także przyjacielski charakter.

Kibice w sobotę będą liczyli na fenomenalne widowisko. Patrząc przez pryzmat emocji jakie dostarczały ostatnie pojedynki pomiędzy tymi zespołami można spodziewać się wyrównanego meczu. Sympatycy kadry będą liczyli na powtórkę spotkania, które odbyło się ponad trzy lata temu na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Wtedy nie zabrakło niczego za co kochamy tą dyscyplinę, a więc emocji, walki, lecz przed wszystkim zwycięstwa Biało – Czerwonych. Liczymy na powtórkę na Arenie Lublin.

Kub bilet już dziś! Bilety dostępne na kupbilet.onet.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.