Pogodowy weekendowy przekładaniec. Najpierw chwile ze słońcem, potem deszcz z lokalnymi burzami i śnieg

kobieta fotografująca zjawisko intensywnych opadów śniegu
Intensywne opady śniegu | fot. Dominik Wąsik

Weekend w regionie będzie początkowo pogodny, od zachodu stopniowo wraz z frontem ciepłym przemieszczać się będzie strefa zachmurzenia i opadów deszczu. Lokalnie możliwe słabe burze. W niedzielę opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Przedstawiamy prognozę pogody dla województwa lubelskiego na weekend 16-17 marca 2024 r. przygotowaną przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogodowa karuzela w weekend 16-17 marca 2024

W dzień w sobotę (16.03) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.03) zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W dzień w niedzielę (17.03) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy przechodzące po południu w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18.03) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, początkowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Na drogach i chodnikach ślisko! Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.