Pogoda w Lublinie: idzie ochłodzenie, idą przymrozki. Kiedy pierwszy śnieg?

zima śnieg odśnieżanie samochodu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W najbliższych dniach nad Polskę napłyną chłodne masy powietrza, ale do zimowej pogody jeszcze daleko. Kiedy w Lublinie spadnie śnieg?

Weekend przyniesie zmianę pogody, w wielu miejscach się ochłodzi i spadnie śnieg. Opady śniegu, okresami mogą mieć silniejsze natężenie! Zabieli się niemal w całym kraju, mniejsze szanse są we wschodnich województwach, gdzie będzie przeważał deszcz. Przyniesie to znaczne pogorszenie warunków na drogach.

Dzisiaj opady śniegu wystąpią na Przedgórzu Sudeckim i na obszarze od woj. opolskiego po łódzkie. W nocy strefa przemieści się w kierunku północno-wschodnim. W sobotę w dzień będą stopniowo zanikać na północnym wschodzie. Pojawią się też miejscami na południowym zachodzie, a w niedzielę na dużym obszarze w zachodniej połowie kraju.

Kiedy pierwszy śnieg w Lublinie?

W najbliższych dniach meteorolodzy prognozują opady deszczu w Lublinie i województwie lubelskim. Ale do prawdziwej zimowej aury jeszcze daleko. Piątek i sobota upłynie pod znakiem opadów deszczu. Z prognoz wynika, że opadów śniegu w Lublinie należy spodziewać się po weekendzie – poniedziałek i wtorek. W te dni temperatura będzie oscylować w okolicy -3 i 0 st. Celsjusza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.