Pogoda na wtorek, 13 lipca: znowu będzie gorąco i burzowo. Ostrzeżenia IMGW

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza, a także silne burze z gradem i porywistym wiatrem – pod znakiem tych zjawisk upłynie nam wtorek w województwie lubelskim.

Upalnie i burzowo 13.07.2021

Polska jest w zasięgu niżu przemieszczającego się znad południowych Niemiec nad Czechy. Z południowego wschodu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Prognozowany jest spadek ciśnienia.

Wtorek (13 lipca) upłynie w województwie lubelskim pod znakiem wysokich temperatur oraz burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami i burzami w naszym regionie.

Ostrzeżenie przed burzami (I stopnia) obowiązuje we wtorek (13.07) na terenie całego województwa od godz. 7.30 do godz. 23.59.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – mówi Mariusz Cebula z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Ostrzeżenie przed upałami (II stopnia) obowiązuje do czwartku (15.07) na terenie całego województwa lubelskiego do godz. 20.00.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C” – mówi Katarzyna Ścisłowska z IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.