Pogoda na weekend majowy. Majówka 2021 z deszczem, burzami i silnym wiatrem

grill
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przed nami początek maja. Jaka zapowiada się pogoda na weekend majowy 2021? Czy majówka 2021, przyniesie stabilne warunki pogodowe, a może częste opady i miejscami burze?

Pogoda na majówkę 2021

Majówka 2021 zapowiada się przeważnie pochmurnie, okresami będą występować opady deszczu, w niedzielę także burze. W niedzielę, na południu i wschodzie kraju, opady deszczu będą intensywne.

Pogoda na weekend majowy – 1 maja 2021

Noc, poprzedzająca majówkę (z piątku na sobotę), przyniesie na północnym wschodzie kraju spadek temperatury powietrza do -2°C; kolejne noce już w całym kraju bez przymrozków. W dzień temperatura na ogół z przedziału od 8°C do 16°C, tylko niedziela na południowym wschodzie cieplejsza do 21°C. W burzach wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę 1 maja pogoda w skali kraju nie będzie najgorsza – zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, opady deszczu wystąpią jedynie na południu kraju. Rano miejscami na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu spadek temperatury powietrza do -2°C, na pozostałym obszarze temperatura od 1°C do 7°C. W ciągu dnia temperatura od 10°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Pogoda na weekend majowy – 2 maja 2021

Niedziela 2 maja będzie pochmurna z opadami deszczu. Okresami opady będą miały umiarkowane natężenie. Na południu i wschodzie wystąpią także burze. Rano bez przymrozków, temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4°C do 8°C, tylko na południowym wschodzie od 9°C do 14°C. W ciągu dnia na północnym zachodzie będzie od 8°C do 14°C oraz od 15°C do 21°C na południowym wschodzie. Wzrośnie prędkość i porywistość wiatru, szczególnie w burzach, gdzie porywy mogą osiągać 60 km/h. Wiatr zacznie zmieniać kierunek z południowego na północny.

Pogoda na weekend majowy – 3 maja 2021

Poniedziałek 3 maja będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie. Przejaśnień spodziewamy się na południu, tutaj też nie powinno padać. Zrobi się chłodniej. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3°C do 5°C, a w ciągu dnia od 8°C do 16°C. Nadal pozostanie okresami silniejszy i porywisty północno-zachodni wiatr.

Reasumując, Majówka 2021 upłynie nam pod znakiem niestabilnej pogody. W wielu regionach przelotnie popada deszcz, a lokalnie przejdą również burze, punktowo z gradem. Miejscami opady w rejonie burz mogą być ulewne, niewykluczone więc podtopienia. Temperatura pozostanie na umiarkowanym poziomie.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.