Pogoda na weekend 23-24 września w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Będzie lało – przewidują meteorolodzy

Opady deszczu
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

W najbliższy weekend, przemieszczający się z zachodu na wschód kraju, front atmosferyczny przyniesie nam zmianę pogody, większe zachmurzenie, opady deszczu i lokalne burze. Zrobi się też nieco chłodniej. Sprawdźcie prognozę pogody w Lublinie i regionie na weekend 23-24 września.

Prognoza pogody na sobotę, 23 września

W sobotę (23.09) w dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na południu i wschodzie możliwe burze. Prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na północnym zachodzie do 25°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, z kierunków zachodnich, tylko początkowo na wschodzie południowy.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierzają wydać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24.09) zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 20 mm, na południu województwa do 25 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.

Prognoza pogody na niedzielę, 24 września

W niedzielę (24.09) w dzień zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.