Pogoda na weekend 13-15 października. Sobota z temperaturą powyżej 20 st. C, a w niedzielę się ochłodzi. Powieje silny wiatr

Jesienne liście na trawie
Jesienne liście na trawie | fot. Adobe Stock

W weekend 13-15 października pogodę będzie kształtował niż z ośrodkiem nad Skandynawią. Piątek i sobota będą dość ciepłe z temperaturą powyżej 20°C, natomiast od niedzieli znajdować się będziemy w chłodnej masie powietrza z domieszką arktycznego. Powieje silny wiatr.

Pogoda w piątek, 13 października

Od zachodu nasuwać się będzie płytka zatoka niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu na północny wschód będzie przesuwać się front ciepły. Będziemy w masie powietrza polarnego morskiego. Pod wieczór z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać.

Pogoda w województwie lubelskim

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Gdzieniegdzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda w sobotę, 14 października

Polska będzie wciąż w zasięgu niżu znad Szwecji. Z zachodu na wschód kraju będzie się przemieszczał front chłodny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wzrost ciśnienia.

Pogoda w województwie lubelskim

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Pogoda w niedzielę, 15 października

Polska północna znajdzie się na skraju niżu znad Finlandii, południowa – w zasięgu klina wyżu znad Irlandii. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie nieznacznie wzrastać.

Pogoda w województwie lubelskim

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie także słabe burze. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.