Pogoda na tydzień [14-20 czerwca] dla Lublina. Termometry wskażą nawet 30 stopni

GERHAND 1 08 2018 2
Kąpiel w fontannie na Placu Litewskim | fot. Damian Gerhand

Pogoda na tydzień dla Lublina. W najbliższym tygodniu należy spodziewać się dużo słońca i znacznie wyższych temperatur. Sprawdź prognozę pogody na 7 dni dla Lublina.

Ostatni tydzień kalendarzowej wiosny będzie już zdecydowanie zwiastunem letniej pogody. W pierwszej połowie tygodnia słońce będzie przeplatać się z chmurami, okresami padać będzie deszcz. Druga połowa tygodnia będzie stała pod znakiem słońca i upałów, które będą zapowiedzią tego, co może nas czekać latem. W niedzielę od zachodu postępować będzie ochłodzenie, które poprzedzać będą opady deszczu i burze.

Pogoda na tydzień w Lublinie do 20 czerwca

W poniedziałek (14.06) w Lublinie na niebie dominować będzie słońce. Będzie umiarkowanie ciepło do 19°C. Na wschodzie kraju odczucie termiczne będzie dodatkowo zmniejszał umiarkowany i porywisty wiatr.

We wtorek (15.06) w Lublinie słonecznie. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia osiągnie 23°C.

W środę (16.06) w Lublinie lekka zmiana pogody. Ciepło i słonecznie, lecz w ciągu dnia mogą wystąpić opady przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna do 23°C.

Czwartek (17.06) i piątek (18.06) w Lublinie przyniosą iście letnią pogodę. Będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie do 25°C. Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry w Lublinie pokażą nawet 27-28°C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemnie ochładzająco.

W sobotę (19.06) w Lublinie na niebie dominować będzie słońce. Wciąż będzie gorąco, do 27-28°C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr będzie działać ochładzająco, co w przypadku upału powinno nieco poprawiać samopoczucie.

Niedziela (20.06) przyniesie w Polsce zmianę pogody, lecz w Lublinie zmiana pogody nastąpi dopiero w poniedziałek (21.06). Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum Polski. Przechodzeniu frontu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z porywistym wiatrem i opadami gradu. W niedzielę w Lublinie wciąż upalnie, do 30°C.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.