Pogoda na środę. Spadnie dużo deszczu. Nawet 70 litrów na metr kwadratowy

Zalana al. Andersa | fot. czytelnik Michał

Pierwsza część dnia upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu, po południu się przejaśni. Suma opadów w środę wyniesie nawet 70 litrów na metr kwadratowy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia (pomarańczowe) dla całego województwa lubelskiego przed silnym deszczem z burzami. Prawdopodobieństwo, że w dzień pojawią się intensywne opady deszczu wynosi 80 proc. Miejscami będzie występować grad do 2 cm.

„Prognozuje się występowanie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 45 mm do 60 mm, lokalnie 70 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h oraz opady gradu” – prognozuje Jakub Gawron z IMGW.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.