Pogoda na poniedziałek, 19 lipca. W regionie możliwe burze. Ostrzeżenie pogodowe

chmura burza pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Czeka nas kilka dni wyżowej i spokojniejszej pogody. Na południowym wschodzie kraju odsuwający się front atmosferyczny spowoduje jeszcze w poniedziałek burze z silnymi ulewami.

Burze w województwie lubelskim 19.07.2021

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowo-wschodniej części województwa lubelskiego przed burzami z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w poniedziałek (19.07) od godz. 6:00 do godz. 15:00 w powiatach: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, tomaszowski, zamojski i Zamość.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad” – mówi Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.