Pogoda na dziś – wtorek 30 czerwca. Czeka nas chwila odpoczynku od burz

pogoda słońce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pogoda na dziś – wtorek 30 czerwca. Odpoczniemy od gwałtownych burz. We wtorek zapowiadana jest bardzo słoneczna i ciepła pogoda. Termometry pokażą do 22 stopni.

Dziś Polska jest w obszarze pomiędzy niżem znad Skandynawii a wyżem z centrum nad Pirenejami. Napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego. Nie prognozuje się wystąpienia burz.

Zasoby energii dostępnej dla konwekcji nie będą wystarczające do rozwoju burz, dodatkowo inwersja w środkowej troposferze blokować będzie ruchy pionowe.

Prognozowane są za to przelotne opady deszczu z chmur konwekcyjnych, głównie na północnym wschodzie. Mogą im towarzyszyć porywy wiatru do 50-60 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.